
KAIP APSISAUGOTI NUO NESĄŽININGŲ NT OBJEKTŲ NUOMOTOJŲ
► Svarbiausia – visada atidžiai skaityti nuomos Sutarties sąlygas.
► Sudarinėti nuomos Sutartį TIK su asmeniu, pateikusių nuomojamo NT objekto nuosavybę patvirtinantį dokumentą arba įgaliojimą tuo turtu disponuoti.
► Nemokėti didesnio negu VIENO mėnesio nuomos mokesčio dydžio depozito.
► Jeigu nuomos Sutartis sudaroma ilgesniam negu vienerių metų laikotarpiui, numatyti depozito infliacijos koeficientą. Juk nuomotojas naudosis Jūsų pinigais tam tikrą laikotarpį. Metinis infliacijos koeficientas gali būti nustatytas abipusiu susitarimu arba remiantis nustatytu valstybės.
► Pasirašant Sutartį, pageidautina atsivesti liudininką, kuris taip pat pasirašytų ant nuomos Sutarties.
► Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, įrodyti Sutarties teisėtumą bus lengviau, jeigu ji bus įregistruota Registrų centre.
► Jeigu už nuomą mokama grynais pinigais, VISADA duokite pasirašyti nuomotojui nuompinigių davimo – gavimo raštelį. Jeigu mokate pavedimu, mokėjimo paskirtyje nurodykite „Už NT objekto (nurodant adresą), pagal Sutartį, nuomą“.
► Sutartį SAUGOKITE iki nuomos pabaigos!
► Nuomos Sutarčiai pasibaigus, atgavus depozitą iš nuomotojo, BŪTINAI pasirašykite nuomojamo NT objekto priėmimo-perdavimo aktą, kuriame įrašykite faktinius skaitiklių rodmenis ir konstatuokite faktą, kad už visus komunalinius patarnavimus yra atsiskaityta. Tokioje Sutartyje privalo būti teiginys, kad nuomotojas iš nuomininko priėmė NT objektą ir neturi jokių pretenzijų. Turėtų būti paminėtas ir depozito, nurodant sumą, grąžinimo faktas.
► Jeigu nuomotajas prašo sugražinti arba sunaikinti nuomos Sutartį, tai padarykite TIK TUO atveju, kai atgausite užstatą ir bus pasirašytas nuomojamo NT objekto priėmimo-perdavimo aktas!
► Jeigu laikysitės šių nurodymų, pasibaigus nuomos Sutarties galiojimo laikui be vargo atgausite depozitą ir ateityje išvengsite galimų problemų su nuomotoju. Suprantama, tik tokiu atveju, jeigu patys esate sąžiningi ar nepažeidėte nuomos Sutarties.